Martyna

martyna

Kobieta nosząca to imię wyróżnia się wielkimi ambicjami, jakie posiada. Nic nie jest dla niej tak ważne jak ich realizowanie, przynajmniej w pierwszej części życia i dążeniom tym podporządkowuje całą swoją egzystencję.

Trzeba przy tym przyznać, że działa z ogromnym samozaparciem i nie zdarzają jej się chwile zwątpienia czy zniechęcenia. Wszelkie przeszkody omija, a kiedy nie ma takiej możliwości, odważnie stawia im czoła i zazwyczaj wygrywa.

Zawsze stawia na swoim

Nie znosi, kiedy ktoś próbuje narzucać jej swoje zdanie albo w czymś jej doradzać, gdyż uważa, że sama najlepiej wie, co jest dla niej dobre i wszyscy powinni to uszanować, włącznie z jej najbliższymi. Jej nastroje bywają zmienne i jest dość kapryśna, dlatego nie można powiedzieć, by wzbudzała ogólną sympatię i by ludzie do niej lgnęli, nie narzeka jednak na to, ponieważ ma obok siebie dokładnie tylu ludzi, ilu potrzebuje i to jej w zupełności wystarcza. Jej przyjaciele wiedzą, że zawsze mogą na nią liczyć i darzą ją wielkim zaufaniem, odwdzięczając się jednocześnie tym samym, trudno więc się dziwić, że Martyna nie ma już większych wymagań.

Chętnie pomaga innym

Jest osobą wrażliwą na krzywdę innych i kiedy widzi, że może pomóc, robi to niezwłocznie. Od razu znika gdzieś jej kapryśność, a pojawiają się wielkie zdolności organizacyjne oraz umiejętność motywowania innych do pracy na rzecz potrzebujących, dlatego jeśli się postara, ma szansę zorganizować prawdziwą akcję charytatywną.

Może zostać kimś ważnym

Często udaje jej się zdobyć jakieś stanowisko kierownicze, gdyż ma do tego wrodzone predyspozycje i umie wzbudzać w ludziach posłuch. Doskonale czuje się w takiej sytuacji, bo wreszcie może się wykazać swoimi niezwykłymi cechami i udowodnić, na jak wiele ją stać. Ponadto daje jej to komfort w tym względzie, że to ona dominuje, a jej nikt niczego nie może narzucać i właśnie to jest dla niej najważniejsze.

Imponuje otoczeniu swoją zaradnością

Jest osobą bardzo zaradną i umie znaleźć dobre wyjście z każdej sytuacji. Bliscy, a nawet dalsi znajomi często zwracają się do niej z prośbą o poradę, bo wiedzą, że nawet jeśli im sprawa wydaje się beznadziejna, to Martyna zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie. Ogromnie jej się to podoba, bo nie tylko łechce jej ego i daje jej możliwość wpływania na ważne sprawy, ale także sprawia, iż czuje się potrzebna i nigdy się nie nudzi. Lubi, kiedy dużo się wokół niej dzieje, a jeśli uważa, że w jej otoczeniu pojawiła się nuda, sama wzbudza wielkie zamieszanie swoją kreatywnością i energią, które w połączeniu skutkują powstawaniem tysiąca pomysłów na minutę, a wszystkie je zamierza z takim samym zapałem realizować.

Martyna informacje

Imię Martyna

 • zwierzę: karp
 • roślina: wrzos
 • znak zodiaku: ryby
 • szczęśliwa liczba: 2
 • szczęśliwy kamień: chalcedon
 • szczęśliwy kolor: seledynowy

Martyna imieniny

 • 30 stycznia

Martyna zdrobnienia

Martynacz, Martycha, Martius, Martinka, Martineczka, Martoszka, Martrynka, Martina, Martyndzia, Martinez, Martusia, Martitka, Marty, Martynella, Martitta, Martynex, Martyneczka, Martinita, Martynek, Martinis, Martyn, Martuszka, Martol, Marti, Martycioszka, Martka, Martynes, Martini, Martus

Przysłowia z imieniem Martyna

 • „Na świętą Martynę przybyło dnia na godzinę”

Znane osoby o imieniu Martyna

 • Martyna Jakubowicz – polska piosenkarka i gitarzystka
 • Martina Suchá – słowacka tenisistka
 • Martyna Wojciechowska – polska podróżniczka, dziennikarka
 • Martina Hingis – szwajcarska tenisistka
 • Martina Navrátilová – amerykańska tenisistka pochodzenia czeskiego

imię Martyna w językach obcych

Martyna w językach obcych

 • Martina, Tinka (poł.-słow.)
 • Martina, Martine (fr.)
 • Martina (wł.)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (19 votes cast)
Martyna, 9.4 out of 10 based on 19 ratings


Zobacz również inne materiały związane z imieniem Martyna

Martyna śmieszne znaczenie
Martyna to nie imię
Martyna po chińsku piosenki

Tags: , , , ,

Komentarze (5)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Marta pisze:

  Moje imię w dowodzie to Marta ale wszyscy do paru lat mówią do mnie Martyna i niezwykłe jest w tym to, że odkąd się tak do mnie zwracają mam coraz więcej cech z tego imienia choć oba imiona w swoim znaczeniu są bardzo podobne to dostrzegam w tym i w sobie wielką różnicę – jak to możliwe ;)

 2. Martyna pisze:

  Mam to imię i jestem dokładnie taka jak je opisano powyżej:)

 3. martynka pisze:

  ja jestem taka sama jak tu napisali tylko ze wszyscy mowią na mnie marta

 4. Izabela pisze:

  Znam Martynę z klasy od 7lat i nic do niej nie pasuje tylko ,że dąży do celu czy to dziwne ? Mam nadzieje bo w szkole robi wszystko by całą klasę upokorzyć,oczywiście,że nie chcę w ten sposób żadnej Martyny obrazić.

 5. matrixx pisze:

  no zgdzam sie z wszystkim oprocz tego ze nie lubie nudy… JA kocham spooj cisze i nie lubie HALASU :D

Dodaj komentarz